Autore nové knihy, malý vydavateli, pozor!


Objevte, jak snadný budete mít život, až se zbavíte starostí s odesíláním Vašich knih


Co by měl každý autor knížky vědět
o ochraně vlastního času a soukromí?

Pokud chcete vyřešit rozesílání Vaší nové knihy a mít vždy přehled o doručených zásilkách, pak je toto nejdůležitější zpráva, kterou jste četl za poslední rok.

Jmenuji se Dominik Formánek a mám na starosti distribuci prodaných knih za autory. Odesíláme knihy úspěšným českým autorům, ale i těm začínajícím. Denně pošleme desítky až stovky knih, které byly prodány přímo autorem přes internet. Zásobujeme knihami také knižní distribuci.

Dominik Formánek

S autory spolupracujeme roky a máme s tím velké zkušenosti. Šetříme autorům hodně času, peněz a starostí. Oni se tak mohou věnovat tomu, co je baví, a v čem jsou nejlepší. Mohou psát nové knihy, komunikovat se čtenáři a fanoušky, poskytovat rozhovory do médií atd. Mohou také být na 6 měsíční dovolené a nebo pracovat ze zahraničí jako digitální nomádi. Jejich prodejů se to nijak nedotkne.

Co o naší spolupráci říkají sami autoři?

“Čas věnovat se dalšímu rozvoji Travel Bible a možnost trávit několik měsíců v zahraničí aniž bych musel řešit, kdo se bude starat o logistiku. Že bychom to řešili sami si představit umím, ale nechci 😉 Bylo by to mnohem víc práce a starostí.”

autor Petr Novák píše z Kanárských ostrovů, Travel Bible

“Bez fulfillmentu bychom byli nahraní. Velkou část roku oba cestujeme po světě a nemáme nikoho, kdo by za nás objednávky řešil. Takto vše funguje automaticky a můžeme si být jistí, že lidem dorazí vše, co si objednali.”

autor Matouš Vinš píše z Thajska, Travel Bible

“Když jsem zvažoval vydání a prodej knihy vlastními silami, fulfillmentová firma byla podmínkou, protože logistiku bych dobře dělat nemohl. Jsem rád, že jsem narazil právě na ELMS Service. Po napojení na mé systémy funguje velká část spolupráce zcela automaticky. Komunikace s firmou je navíc svižná a bezproblémová. ELMS rozhodně doporučuji.”

autor Martin Michálek píše z Prahy, Vzhůru Dolů

Co vyžadujete od toho, kdo posílá vaše knížky?

Vlastní prodej knih vyžaduje každodenní disciplínu s balením nových objednávek a podáváním je dopravcům. Musí si to někdo vzít na zodpovědnost.

Váš ideální pomocník? Superman?

Váš ideální pomocník? Superman?

Hledáte někoho:

 • kdo si nebere dovolenou
 • kdo nikdy není nemocný
 • kdo neříká výmluvy, proč něco nešlo
 • kdo udržuje pořádek, čistotu a má o všem přehled
 • koho neplatíte od hodiny, ale pouze za vykonanou práci
 • kdo umí posílat knihu jako doporučený dopis, aby jste ušetřili na dopravě
 • kdo umí balit knihy více způsoby, např. 5 hvězdičkově, aby nedošlo k poškození při přepravě
 • komu zaplatíte jen za jednu poslanou knihu, když jich víc nemáte a přesto je schopen podat na hlavním třídícím depu České pošty v pražských Malešicích, aby byla jistota, že následující den bude doručena i v té nejzapadlejší vesničce
 • kdo bude schopen poslat knihu i do ciziny za rozumné peníze
 • kdo bude evidovat stav skladových zásob a všechny nedoručené nebo reklamované zásilky
 • kdo dokáže vložit další obchodní nabídku do odesílané zásilky
 • kdo informuje příjemce o odeslané zásilce, když to Česká pošta sama neudělá
 • kdo si sám doplňuje sklad balícího materiálu a vy nemusíte na nic myslet
 • kdo dělá pravidelnou účetní inventuru

Kolik vás bude stát takový superman?

Jak jsem již dříve napsal, platíte jen za odvedenou práci. Nikdy neplatíte za prostoje.

Pro doručení v České republice odpovídá poštovné ceníku České pošty zásilce RR, kterou lze odesílat knihy do 2 kg a výšky zásilky 5 cm. Cena doručení se pohybuje od 60-68 Kč. Dobírka České pošty Vás vyjde na 30 Kč. Zásilkovna aktuálně doručuje za 50 Kč a dobírku má za 12 Kč. Všechny ceny jsou bez DPH.

Skladování 1 palety s knihami stojí 290 Kč bez DPH za měsíc. Skladování probíhá v čistých temperovaných skladech (tzn. nikdy v nich nemrzne). Tak nedochází k poškození uskladněných knih. Minimum prachu a vlhkosti je pro nás důležité stejně jako pro Vaše knihy.

Samotné vyskladnění, zabalení a odeslání objednávky stojí 45,76 Kč + 5 Kč za balící materiál při standardním balení a nebo 45,76Kč + 5 Kč + 2 Kč za doplňkovou výplň pro 5 hvězdičkové balení. To chrání odesílané knihy víc proti poškození v průběhu přepravy.

Aktuální oblíbené tituly

A co získáte vy?

Vaše knížky budou v tom nejkratším čase doručovány vašim čtenářům v Česku, Slovensku a klidně po celém světě. Nebudete muset ani pomyslet na cokoliv spojené s doručením a přepravou.

Nulová starost o obalový materiál, nemusíte držet a nebo doplňovat jeho zásobu a vymýšlet do čeho balit vaše knížky. Obalový materiál máme ekologický a v přírodě se rozpadne.

Nevíte, co je brigádník nebo zaměstnanec se všemi starostmi kolem nemocí, dovolených a nebo zastupitelnosti.

Získáte klid na práci, která vás živí. Můžete psát další knihu, pracovat se svými fanoušky, vymýšlet nové projekty, cestovat, být měsíc bez internetu a knížky se budou stále posílat.

Získáte toho mnohem víc!

Bonus č.1: Získáte přístup k 9 přepravcům (Česká pošta, Zásilkovna, GLS, DPD, PPL, Messenger, DHL, UPS, DB Schenker) a nemusíte s nimi domlouvat podmínky, uzavírat smlouvu a řešit export kontaktů vašich zákazníků do jejich systému. Nemusíte sami tlačit na ceny dopravců a pravidelně s nimi řešit ceny přepravy.


Nemusíte s nimi řešit reklamace. Všechnu komunikaci s dopravci včetně otravných a dlouhých reklamačních řízení uděláme za vás.


Získáte skladovou evidenci pro své knihy a kdykoliv budete vědět, kolik jich máte a zda potřebujete udělat dotisk, protože je téměř vyprodáno.


Bonus č.2:
Budete mít své soukromí. Nikde se neobjeví adresa, kde bydlíte a tím se vyhnete např. nečekaným návštěvám vašich fanoušků. Můžete být kdekoliv a vaše místo působení zůstává vždy skryto. Budete si užívat plného soukromí.


Bonus č.3:
Pokud se u nás zaregistrujete do 1.7.2024 a nabijete si peněženku částkou 1.000 Kč s DPH s poznámkou "SUPERMAN", pak dostanete na první rok cenu balení za 33 Kč místo 45,76 Kč, což je úspora 12,76 Kč (sleva 27,9 %!).

Image

Pokud nebudete spokojeni, využijete garance:

Garance č.1: Pokud uděláme chybu a pošleme něco špatně, pak na naše náklady stáhneme chybně odeslanou zásilku a pošleme příjemci novou správnou. Za své chyby platíme sami!

Garance č.2: Pokud do 90 dní od prvního naskladnění nebudete spokojeni a budete chtít spolupráci ukončit, nebudeme Vám účtovat žádné poplatky za skladování. Vaše zboží vám pečlivě zabalíme odešleme na určené místo v ČR na naše náklady.

Ok, a co teď musíte udělat?

 1. Napište nám prosím na adresu podpora@elmsservice.cz něco o Vaší knize. Zajímá nás, co posíláme a pro koho je určená. 🙂 Jsme moc zvědaví. 🙂
 2. Zaregistrujte se na adrese fulfillment.elmsservice.cz a dobijte si kredit v hodnotě 1.000 Kč s DPH. Pošlete 1.000 Kč na kreditový účet 2000476323/2010 s variabilním symbolem obsahujícím vaše IČ. Do poznámky platby napište "SUPERMAN" a my vám poskytneme všechny bonusy. Obratem na tuto částku dostanete fakturu na email. Váš kredit zůstane nedotčený do doby naskladnění prvních knížek.


P.S. #1 Předejte starosti s posíláním Vaší knihy na naše bedra a zbavte se všech starostí spojených se skladováním, evidencí stavu skladu, udržováním skladu balícího materiálu, balením zásilek, podáváním na depa přepravců, evidencí doručení všech odeslaných zásilek, evidencí nevyzvednutých zásilek, řešením reklamací přepravy, domlouváním ceny za přepravu malých lehkých knih atd. A jako zvláštní bonus, pokud se zaregistrujete do 1.7.2024, pak jako odměnu dostanete na první rok cenu balení za 33 Kč místo 45,76 Kč, což je úspora 12,76 Kč (sleva 27,9 %!). Všechny bonusy začnete čerpat v momentě, kdy k nám přivezete první knihy. Nemusíte naskladnit do 1.7.2024, stačí se zaregistrovat a poslat 1.000 Kč s DPH do kreditu s poznámkou "SUPERMAN", abychom viděli, že to myslíte vážně.

P.S. #2 Naše služba není pro Vás, pokud toužíte balit každou knihu a rádi chodíte na poštu a rádi stojíte fronty. Pokud si myslíte, že dokážete zabalit každou knihu lépe a nechcete se vzdát malé odměny za bezstarostný servis, který Vám zde nabízím.

P.S. #3 Speciální Bonus č.4: Navíc Vám nabízím naskladnění prvních knih zcela ZDARMA. Naskladnění je placená služba, kdy za Vás knihy přepočítáme, přijmeme do systému a umístíme v bezpečném skladu určeném pro skladování knih. A za toto nic platit nebudete. Jen se musíte zaregistrovat a poslat 1.000 Kč s DPH s poznámkou "SUPERMAN" do kreditu do 1.7.2024.